Põlvetugi

Ortooside kasutamine spordis ja igapäevaelus

Mis on ortoosid?

Ortoosid on kujundatud toetama, stabiliseerima ja parandama liigeseid ja lihaseid. Neid valmistatakse erinevatest materjalidest, nagu näiteks kumm, plastik, neopreen, nailon või metall, olenevalt nende eesmärgist ja kasutusvaldkonnast. Ortooside põhieesmärk on pakkuda tuge ja leevendust vigastatud või nõrgenenud kehaosadele ning aidata neil korralikult funktsioneerida.

Ortooside roll spordis

Spordimaailmas on ortoosid muutunud oluliseks abivahendiks nii profispordis kui ka harrastajate seas. Jooksjad saavad kasutada pahkluu ortoose, et vähendada vigastuste riski ja parandada jooksutehnikat. Tennise- või golfimängijatele mõeldud randmeortoosid toetavad ja stabiliseerivad liigeseid ning aitavad vältida ülekoormusest tingitud vigastusi. Põlveortoosid ja tugisidemed aitavad võrkpalluritel ja korvpalluritel kindlamalt mängida. Ortoosid võivad aidata ka kõige lihtsamates spordialades nagu jalgrattasõit või ujumine, kus vajatakse teatavat liigese stabiilsust ja liikumise piiramist.

Ortooside kasutamine igapäevaelus

Kuigi ortoosid on tuntud eelkõige spordimaailmas, saavad neist abi ka paljud igapäevaelus. Näiteks võivad inimesed, kellel on osteoartriit või muud liigeseprobleemid, kanda põlveortoose, et vähendada valu ja parandada liikuvust. Lisaks võivad inimesed, kes tegelevad raske füüsilise tööga või kellel on seljaprobleemid, kasutada seljaortoose, vähendamaks koormust seljale ja vältimaks vigastusi.

Ortooside kasutamise olulised eelised

Ortoosid pakuvad mitmekülgset abi erinevate liigesevaevuste korral, sealhulgas pärast sideme vigastusi, ristatisideme kahjustusi ja on toeks põlve ebastabiilsuse korral. Neid saab kasutada ka meniski vigastuste, osteoartriidi ning liigese ebastabiilsuse või lõtvuse korral. Lisaks aitavad ortoosid leevendada põlvevalu ja turset ning toetada sporditegevust. Randmeliigese probleemide korral, nagu artroos, vigastused või kõõlusepõletik, võivad ortoosid samuti olla kasulikuks abivahendiks. Achilleuse kõõluse probleemide puhul, nagu äge või krooniline põletik, Achillodynia ja bursiit, võivad ortoosid aidata leevendada valu ning toetada ja stabiliseerida kõõlust. Seega, ortoosid on mitmekülgsed abivahendid, mis aitavad parandada liigese tervist ja toetatavad aktiivset eluviisi.

Ortoose saab Jalakabinetist osta ka Tervisekassa soodustusegaOmaosalus ortooside või tallatugede soetamisel on 10% piirhinnastSoodustus kehtib vaid nendele toodetele, mis on Tervisekassa meditsiiniseadmete loetelus.

Jaga seda postitust