Kompressioonrinnahoidjad ja nende vajalikkus

Operatsioonijärgsed kompressioonrinnahoidjad

Kompresioonrinnahoidjate vajalikkus

Operatsioonijärgsed kompressioonrinnahoidjad on spetsiaalselt kavandatud selleks, et pakkuda tuge ja survet ning kaitsta armi ja haavapiirkonda. Need on ideaalsed valikud pärast rinnaoperatsiooni taastumisperioodi jooksul. Kasutades kompressioonrinnahoidjat pärast operatsiooni, vähendate oluliselt operatsioonijärgsete tüsistuste riski.

Sobib kasutamiseks:

  • rindade rekonstrueerimine
  • rindade vähendamine
  • rindade suurendamine
  • rindade tõstmine
  • onkoplastilised rindade operatsioonid
  • mastektoomia

Kompressioonrinnahoidja vs spordirinnahoidja

Meditsiinilised kompressioonrinnahoidjad on spetsiaalselt disainitud selliselt, et pakkuda kindlat kompressiooni ja tuge operatsioonijärgsel alal. Spordirinnahoidja kasutamine ei ole soovitatav, sest need ei  vasta operatsioonijärgsetele vajadustele. Operatsioonijärgselt on oluline kasutada spetsiaalselt meditsiinilistel eesmärkidel valmistatud rinnahoidjat, mis tagab naha surve kirurgilises piirkonnas ja pakub mugavust taastumisperioodil.
Amoena kompressioonrinnahoidjad pakuvad kindlustunnet ja vähendavad operatsioonijärgsete tüsistuste riski. Nende õmblusteta disain vähendab haavaärritust, elastne neljasuunaline venivus tagab pideva sobivuse keha kontuuridega kogu taastumisperioodi vältel ning suunatud kompressioonitsoonid tagavad õige surve ja toe kirurgilisele alale.

Tervisekassa soodustus

2023 aastast muutusid rinnaoperatsioonijärgsed kompressioontooted patsientidele kättesaadavamaks, sest hüvitavate seadmete loetellu lisandusid rinnaoperatsioonijärgses ravis kasutatavad kompressioontooted.
Tervisekassa võtab kindlustatud isikule vajalike rinnaoperatsioonijärgses ravis kasutatavate kompressioontoodete eest tasu maksmise kohustuse üle, kui kasvaja, trauma või kaasasündinud sündroomi näidustusel on tehtud rindade plastiline kirurgia või rekonstruktsioon või kui meditsiinilisel näidustusel on tehtud rinnavähendusoperatsioon.

Omaosalus kompressioonrinnahoidjate soetamisel on 10% piirhinnast ja soodustus kehtib vaid nendele toodetele, mis on Tervisekassa meditsiiniseadmete loetelus.

Jaga seda postitust