Epikondüliit

EPIKONDÜLIIT, tennisisti küünarliiges

shutterstock_58382842

Epikondüliit. Mis see on?

Epikondüliit on õlavarreluu välimisele põndale kinnituva kõõluse põletik. Epikondüliidi korral tunnete valu küünarliigese välisküljel. Valu võib kiirguda küünarliigesest mööda käsivart alla III ja IV sõrme. Lihased käsivarrel on pinges ja valulikud ning valu suureneb, kui midagi haarata või tõsta. Vahel võib isegi kohvikruusi laualt võtmine tekitada väljakannatamatut valu küünarliigeses. Kõõluse põletik võib olla äge või krooniline. Ägeda põletiku puhul on otseselt tegemist põletikureaktsiooniga kõõluskiudude ümber, võimalik on täielik taastumine. Kroonilise põletiku puhul on tegemist kõõluskiudude taandarengu ja sidekoega asendumisega, mistõttu kõõluse kinnituskoht luul muutub hapraks (tendinoos).

MIKS EPIKONDÜLIIT TEKIB?​

Kõõlusekahjustus tekib tavaliselt ülekoormusest, mida põhjustavad korduvad liigutused, näiteks kruvimine, liha lõikamine, taigna rullimine, kudumine, värvimistööd, haamriga löömine, juhtmete kerimine jms. Spordis tekib lateraalne epikondüliit sageli tennisemängijail. Epikondüliit võib tekkida ka trauma tagajärjel, kui on olnud otsene löök küünarliigese pihta või väga äkiline jõuline liigutus andmest.

➡️ Tooted epikondüliidile, Orliman:

Jalakabinetil on koostööleping Eesti Haigekassa ja Sotsiaalkindlustusametiga, mis võimaldab teenindada kliente soodustingimustel- tutvu tingumuste ja soodusmääradega siin. Soodustuse saamiseks peab kliendil olemas kehtiv Isiklik Abivahendi Kaart, vastavalt nõuetele kas arstitõend või eriarstitõend, olemasolul puuet kinnitav dokument. Küsi lisainfot: Tel. (+372) 6871 233

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Cart
Your cart is currently empty.